Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply
Key Features of MPY-8501-SFHAGV-3E:| ATX 3.1 support & a 90-degree 12V-2x6 cable |
| Fully modular cabling |
| 80 PLUS Gold certified |
| 100% Japanese Capacitors |
| 10-Year Warranty |
| Key Features | |
| attr - Key Feature 1 > | ATX 3.1 support & a 90-degree 12V-2x6 cable |
| attr -Key Feature 2 > | Fully modular cabling |
| attr -Key Feature 3 > | 80 PLUS Gold certified |
| attr -Key Feature 4 > | 100% Japanese Capacitors |
| attr -Key Feature 5 > | 10-Year Warranty |
| Power Supply | |
| ATX VERSION | ATX 3.1 & SFX 12V Ver. 3.42 |
| Connectors | ATX 24 Pin Connectors: 1 EPS 4+4 Pin Connectors: 1 EPS 8 Pin Connector: 1 12V-2x6 Connectors: 1 |
| Dimensions | 100 x 125 x 63.5 mm |
| Efficiency | 90% @ Typical Load |
| ErP 2014 Lot 3 | Yes |
| FAN BEARING | FDB |
| HOLD UP TIME | 16ms |
| INPUT CURRENT | 12-6A |
| INPUT FREQUENCY | 50-60Hz |
| INPUT VOLTAGE | 100-240V |
| Model | MPY-8501-SFHAGV-3E |
| Modular | Fully Modular |
| MTBF | >100,000 Hours |
| OPERATING TEMPERATURE | 0-50°C |
| PCI-E 6+2 PIN CONNECTORS | 4 |
| PERIPHERAL 4-PIN CONNECTORS | 4 |
| PFC | Active PFC |
| POWER GOOD SIGNAL | 100 - 500 ms |
| PROTECTIONS | OPP/ OVP/ OTP/ OCP/ SCP/ UVP/ Surge & Inrush Protection |
| REGULATORY | TUV, cTUVus, CE, BSMI, FCC, CCC, EAC, RCM, CB, UKCA |
| SATA CONNECTORS | 8 |
| Series | V SFX Series |
| Wattage | 850W |
| Fan Size | 92mm |
| Others | 80 PLUS Rating: 80 PLUS Gold 80 Plus Efficiency: Gold |
| Form Factor | SFX |
| Warranty | 10-Year Brand Warranty |
What is the Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply price in Bangladesh?
Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply price in Bangladesh is BDT ৳21,000.00 . At Global Brand, we are committed to providing our customers with the best shopping experience. With our affordable prices and top-notch customer service, you can be confident that you're making the right choice. So what are you waiting for? Buy online Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply for you and enjoy a top-class experience. .
Where to buy authentic Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply in Bangladesh?
You can buy 100% authentic Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply from our online shop or in-person at our branch. Shop with confidence and take advantage of free delivery when you buy from our online shop.
By visiting this page you can explore about Features, Specification, Description, Reviews & Latest price of Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply in BDT as well you can buy online MPY-8501-SFHAGV-3E with best price. The Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply is available in Bangladesh for the following price: ৳21,000.00 .Take advantage of our free delivery and don't miss out on the opportunity to buy MPY-8501-SFHAGV-3E online at the best price in Bangladesh!
Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply এর দাম কত টাকা?
Cooler Master V SFX Gold 850 Full Modular 850W SFX 80 Plus Gold Certified Power Supply এর আজকের বর্তমান মূল্য মাত্র ৳21,000.00 টাকা ।